اخبار پرونده کدخبر: 11168 ارسال پرینت 17

رکنا: زن و شوهر رمال که در گرگان با کلاهبرداری از خرافاتی‌ها و با تهدید به افشای راز مشتریان‌شان اخاذی می‌کردند، دستگیر شدند.

این زوج جوان علاوه بر کلاهبرداری از طریق فریب طعمه‌هایشان، بسیاری از مشتریان و از جمله دختران کم سن و سال را تهدید به افشای راز و انتشار اطلاعات شخصی می‌کردند.

امیررضا رمضانی معاون پیشگیری دادستانی استان گلستان از گزارش‌های دیده‎بانان پیشگیری از وقوع جرم و شکایات متعدد مردمی درخصوص فعالیت زن و شوهر رمال در خیابان جمهوری گرگان، خبر داد.

به گفته وی، زوج رمال در روز سیزدهم ماه جاری توسط تیمی از مأموران نظارت بر اماکن عمومی، پلیس امنیت اخلاقی و یگان امداد و دادیار پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز استان گلستان در خانه‌شان دستگیر شدند.

زن رمال به‌هنگام دستگیری در حال رمالی برای چند طعمه‌اش بود. در بازرسی از خانه این شیادان مقادیری مواد مخدر و آلات و ادوات استعمال و کتب و مطالب رمالی به دست آمد.

دادیار پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز استان گلستان به مردم، بویژه زنان و دختران جوان توصیه کرد برای حل مشکلات خود با پدر و مادر یا سایر افراد با تجربه فامیل مشورت کنند و از مراجعه به رمالان و دعانویسان جداً خودداری کند.

وی اضافه کرد: تجربه ثابت کرده نه تنها با این روش مشکلی حل نخواهد شد، بلکه مال و آبروی افراد هم در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

این مقام قضایی اعلام کرد این زن رمال و همسرش برای تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند و پس از تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی قضایی به دادسرای گرگان ارسال خواهد شد.

وی در پایان از همه افرادی که توسط این زوج مورد کلاهبرداری قرار گرفته‎اند درخواست کرد با حضور در پلیس آگاهی یا دادسرای گرگان نسبت به طرح شکایت خود اقدام کنند.

خبرهای تصادفی

ارسال نظر