رکنا: کیارش کریمیان دولت آباد کارشناس شنوایی شناسی مدیر عامل شرکت شنوا پرداز ایرانیان مدیری موفق در این حوزه است که گروه شنوایی شهر سمعک را اداره می کند.

شهر سمعک مجموعه ای از کلینیک های شنوایی و تعادل در سطح تهران هستند که زیر مجموعه شرکت شنوا پرداز ایرانیان قرار می گیرد. این شرکت نماینده انحصاری برند سمعک بلتون امریکا در ایران است.

در شهر سمعک ارزیابی شنوایی و بررسی و توانبخشی وزوز گوش، سرگیجه و مشکلات تعادلی ، توانبخشی شنوایی، تربیت شنوایی کودکان کم شنوا و ناشنوا و تجویز علمی سمعک بر اساس پروتوکل های شنوایی شناسی در آمریکا انجام می شود. در شهرسمعک گروهی از شنوایی شناسان کارکشته و تحصیل کرده در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکتری و برخی اساتید دانشگاهی مشغول به کار هستند.

IMG_1097

وی در گفتگو با رکنا گفت: در شهرسمعک  از پایین ترین و پایه ای ترین آزمون های شنیداری تا پیشرفته ترین و پیچیده ترین تست های شنوایی و تعادل را انجام می دهیم .

14 سال است که این مجموعه راه اندازی شده اما ایشان حدود 25 سال است که در بخش های خصوصی و دولتی در این زمینه کار کرده و سابقه دارد. شرکت شنوا پرداز ایرانیان با هدف کمک به کم شنوایان دایر شده است و قرار است برای ناشنوایان نیز تسهیلاتی خاص در آینده نزدیک درنظر گرفته شود. این شرکت در حال حاضر در شهرهای اصفهان،تبریز، اهواز، سمنان، گرگان، شاهرود، فردیس کرج، زاهدان، کرمانشاه و دزفول مشغول به فعالیت است . در تهران نیز ۵ مرکز  شهر سمعک در نقاط مختلف شهر تهران آماده خدمت رسانی به همشهریان گرامی هستند.

IMG_1094

وی می افزاید: سمعک یک کالای الکترونیک است که با پردازش های کامپیوتری خاص باید با اندازه کم شنوایی یا بد شنوایی فرد هماهنگ شود. قسمت مهمی که درباره سمعک وجود دارد این است که سمعک یک کالای خدماتی است و مانند عینک و برخی دیگر کالاها نیست که نیازی به خدمات پس از فروش نداشته باشد. این خدمات و سرویس دوره ای هر 6 ماه یک بار به  مراجعه کننده ارائه می شود که کاربر باید برای سرویس سمعک خود مراجعه کند. ایده سراسری شدن شهر سمعک نیز به دلیل این است که بتوانیم برای مراجعه کننده مسیر را آسان تر کنیم و فاصله کلینیک ها را برای رفت و آمد این بیماران راحت تر کنیم. کریمیان درخصوص تنظیمات سمعک ها نیز گفت: تنظیمات سمعک در شهر سمعک به این شیوه است که در طی دوره گارانتی یعنی دست کم 5 مرحله تنظیم رایگان است.عموما ما نیز خود بعد از این مسئله هزینه ای دریافت نمی کنیم مگر اینکه سمعک دچار مشکلات اساسی شده باشد و نیازمند تعویض قطعه یا سیم کشی و سرویس کامل باشد.

او درباره پروسه ورود بیمار تا مرحله آخر توضیح داد و گفت: در شهر سمعک بعد از مراجعه بیمار یا فرد کم شنوا یک تست کامل بررسی وضعیت شنوایی و پرده گوش(تمپان) می دهد تا میزان شنوایی اش به دست آید.سپس پس از میزان کم شنوایی و شکل کم شنوایی بیمار شنوایی شناس مشاوره کاملی به بیمار ارائه می دهد که بر اساس توانایی مالی آن مناسب ترین سمعک را برای مدل کم شنوایی اش انتخاب می کنند.سمعک حداکثر ظرف 24 ساعت برای تحویل به بیمار آماده می شود. سپس سمعک تنظیم می شود و تحویل بیمار شده و شیوه استفاده از سمعک به فرد کم شنوا کاملا آموزش داده می شود.یک تنظیم تکمیلی نیز ظرف 2 هفته بعد انجام می گیرد و سپس هر 6 ماه یکبار تنظیم مجدد خواهد شد.

مدیر گروه شنوایی شهر سمعک در انتها افزود: تجربه حدود ربع قرن در این حیطه به من نشان داده که کسانیکه به جای کیفیت و درک شنوایی بالا به دنبال خریدهای ارزان قیمت و تهیه سمعک از فروشگاه تجهیزات پزشکی و یا حتی خارج از کشور هستند عموما دچار مشکلات اساسی با سمعک شده و حتی مجبور به هزینه ای چند برابر و صرف وقت بسیار خواهند شد، زیرا سمعک نیازمند تنظیمات دقیق و خدمات ویژه است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر