نایب رییس اتحادیه صنف ساعت تهران اعلام کرد

رک مک اخبار بازارک کدخبر: 230747 ارسال پرینت 99

رکنا: نشست خبری اتحادیه صنف ساعت به مناسبت اعطای صدمین نمایندگی ساعت کولبرت در ایران برگزار شد.

به گزارش رکنا، علی رضا خانلو، نائب رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت تهران در نشست خبری این اتحادیه به مناسبت اعطای صدمین نمایندگی ساعت کلبرت در ایران ضمن بیان تبریک به این برند بومی که در داخل کشور مونتاژ می شود در خصوص مسئله قاچاق Contraband در صنف ساعت اذعان کرد: به جرات می توان گفت در صنف ساعت قاچاق وجود ندارد و اگر هم کالایی قاچاق خوانده شود برای استفاده شخصی به کشور وارد شده اند، اما به صورت کلان و به معنای واقعی قاچاق در این صنف وجود ندارد، دلیل این مسئله به خاطر آن است که گمرکی ساعت در کشور چهار درصد است.
نائب رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت تهران در ادامه افزود: کالاهایی که در کشور تولید می شود به دلیل حمایت دولت از تولیدکنندگان داخلی، مشابه خارجی آن برای ورود به کشور گمرکی گرانی دارد اما به عنوان مثال در خصوص ساعت که در داخل کشور تولیدکننده نداریم دارای گمرگی ارزانی است.
وی خاطرنشان کرد: از حدود سه ماه پیش تاکنون موضوع مبارزه با کالای قاچاق به صورت جدی مطرح شده است و حتی مقام معظم رهبری در این خصوص دستور ویژه دادند، اما موضوعی که وجود دارد این است که اصناف همواره بیش از سایر ادارات دولتی پیشتاز بوده اند.
خانلو در ادامه گفت: بزرگ ترین چالش در صنف ساعت، موضوع کالای تقلبی است و این موضوع امروزه بسیاری از برندهای بزرگ را به مخاطره انداخته است، در این خصوص مقصر اصلی در ابتدا وزارت صنعت، معدن و تجارت و سپس گمرک است.
این مقام مسئول تصریح کرد: مراحل آوردن هر کالای خارجی به ایران نیاز به ثبت و سفارش است، وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه ورود ساعت های تقلبی را به کشور می دهد و متاسفانه میزان حضور آن ها در کشور صد برابر کالاهی اصلی است. از طرفی گمرک نیز برای این کالاها برگ رسمی صادر می کند.
وی تشریح کرد: تمامی ساعت های تقلبی از کشور چین وارد می شود و 90 درصد آن ها از فرودگاه امام خمینی وارد می شود؛ اما بزرگ ترین آسیبی که ناشی از ورود کالاهای تقلبی به کشور است این است که کالای تقلبی به جای کالای اصل به فروش می رسانند. اتحادیه و هیئت مدیره صنف ساعت از زمانی که موضوع کالای قاچاق پیش آمد، کالای تقلبی را به عنوان مشکل اصلی این صنف معرفی کرد، اکنون نیز شدیدا پیگیر این مسئله هستیم.
خانلو در بخشی دیگر از صحبت هایش به موضوع برندسازی اشاره کرد و گفت: در حدود 10 روز گذشته جلسه ای در خصوص برندسازی داشتیم، هیئت مدیره در این مورد تصمیم گرفت از دوستانی که می خواهند برندسازی کنند حمایت خواهد کرد.
نائب رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت تهران خاطرنشان کرد: تولید ساعت در داخل صرفا محدود به ساعت های دیواری است که آن هم به صورت مونتاژ انجام می شود؛ مشکل نبود تولید هم از عدم وجود ماشین آلات و دانش فنی نشات می گیرد.
وی در ادامه افزود: در سال تقریبا چهارصد تا پانصد هزار دلار خرج واردات ساعت می شود.
خانلو با بیان اینکه اصلی ترین اقدامی که می تواند جلوی ورود کالای تقلبی به کشور را بگیرد، تعامل گمرک با اتحادیه است تصریح کرد: برخی معتقدند که ساعت های اصل قیمت نسبتا بالائی دارند اما باید گفت که در بازار برند هایی وجود دارد هم قیمت آن معقول است و هم از نظر کیفیت دارای شاخصه های مناسب است.
نائب رئیس اتحادیه صنف سازندگان اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ساعت تهران گفت: در اتحادیه صنف ساعت، کلاس های آموزش و تعمیرات برگزار می شود و به زودی این کلاس ها به صورت رسمی و دانشگاهی برگزار خواهد شد، به همین دلیل اتحادیه های دیگر نمی توانند کار ما را انجام دهند.
وی گفت: قریب به 800 واحد صنفی رسمی در تهران وجود دارد و در حدود 300 واحد صنفی غیر رسمی نیز در حال فعالیت هستند.
خانلو همچنین در مورد گران قیمت ترین ساعت موجود در بازار ایران گفت: گران قیمت ترین ساعت موجود در ایران حدود 250 میلیون تومان قیمت دارد که مربوط به کمپانی رولکس است.
وی در پایان گفت: اتحادیه در همه شرایط پاسخگو شکایات مردم عزیز خواهد بود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 


اخبار زیر را از دست ندهید:

شکایت پسر 11 ساله تهرانی از مربی باشگاه / مرا در خانه اش آزار و اذیت کرد + عکس

اعتراض به حکم سنگین قاتل ستایش + عکس

پیمانکار شهرداری به اعدام محکوم شد + عکس

رفتارهای زشت یک نوعروس که خیلی زود طلاق گرفت

صحنه زیبا از یک تصادف شدید +عکس

ماجرای دستگیری بازیگر زن مشهور از زبان خودش +عکس

خانواده پرجمعیت هنرمند زن مشهور ایرانی +عکس تمامی خواهران

تیپ خاص الناز شاکردوست در اکران «نیمه شب اتفاق افتاد» +عکس

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر