ما شعار نمی دهیم شما را به بازدید از آثار خود دعوت می کنیم

رک مک اخبار بازارک کدخبر: 234946 ارسال پرینت 553

رکنا: استودیو عکس و فیلم ریحانا به مدیریت خانم ریحانه کیوان در سال ١٣٨٥ در تهران بلوار میرداماد ،میدان محسنی فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد.

خواهران کیوان این مجموعه را با مدیریتی تحصیل کرده در زمینه عکاسی و هنر Art در دانشگاه هنر تهران و گذراندن دوره های عکاسی و فشن و فتوژورنالیست راه اندازی کرده که قرار است به مناسبت دهمین سالگرد کاری خود هدایای ویژه ای برای زوج های عزیز در نظر گرفته اند.

2

ریحانه کیوان مدیر استودیو ریحانا درباره راز موفقیت آتلیه خود به رکنا گفت: راز موفقیت ما مشتری مداری و ارائه خدمات حرفه ای است. این آتلیه با مدرک کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر تهران و واحد مجاز اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران با درجه کیفی الف مشغول به کار است و تصویر برداری ،عکاسی و تدوین حرفه ای با متد روز دنیا را در اینجا انجام می دهیم.

وی ادامه داد: آتلیه ما دارای باغ عمارت اختصاصی در تهران، عکاسی عروس ،خانوادگی ،کودک،اسپرت،بارداری، تبلیغاتی، صنعتی،همایش است و شامل تصویربرداری و ساخت فیلم و کلیپ عروس،اسپرت ،بارداری،تولد،تیزر،همایش نیز هست.

نگاهی خوب، کادری زیبا و منسجم و صدای زیبای چکاندن دکلانشور و در نهایت و از همه مهمتر ثبت ماندگار یک لحظه ناب که دیگر تکرار نمی شود و این تو هستی که لحظه را در قاب تصویری ماندگار کشیده ای.

1

آیا تا کنون بعد از قرار گرفتن جلوی دوربین عکاسی و عکس گرفتن کنجکاو بوده اید که ترکیب صورت و ظاهرتان چگونه در عکس ثبت شده است ؟آیا تا کنون این جمله را با خود بازگو کرده اید که من خوش عکس نیستم و در عکس ها بد میافتم ؟با توجه به اینکه هر کاری آدابی دارد و زیبا افتادن در قاب ٢بعدی عکس صرفا به زیبا بودن طبیعی ارتباط ندارد بر این شدم تا انجا که می توانم به عنوان یک عکاس که تجربه ای نه چندان کم از ثبت لحظات افراد مختلف دارد و تا انجا که قلم کمکم می کند اصول فتو ژنیک بودن و ترفندهای خوش عکس بودن را با شما به اشتراک بگذارم تا در هنگام عکاسی این نکات را به کار گیرید.

ریحانه کیوان در رابطه با نحوه ژست گرفتن و بهتر شدن عکس هایتان نیز برای شما نکاتی دارد که در زیر می خوانید:

فتو ژنیک بودن به توانایی جذاب دیده شدن در عکس گفته می شود. برای این امر از ترفندهای زیر استفاده کنید:

١-اعتماد به نفس داشته باشید.

٢-شما بازیگر،سلبرتی یا مدل نیستید اما میتوانید با کمی تمرین به خوبی آنها در جلوی دوربین ظاهر شوید ، میتوانید عکس های افراد سرشناس را بررسی کرده و اگر در خور شخصیت و سلیقه تان است حالات ، زوایا و فیگورهای آنها را انتخاب کنید .

٣-سعی کنید همیشه سه رخ و با کمی زاویه جلوی دوربین بایستید و از ایستادن مستقیم جلوی دوربین بپرهیزید چون اینکار باعث پهن دیده شدن شما می شود.

٤-محیط و اعضای خانواده در عکس ها به دنبال مدل نیستند پس سعی کنید بیش از حد از آنها الگو برداری نکنید.

٥-بهترین راه برای اینکه خجالتتان بریزد و بتوانید اعتماد به نفس مناسبی داشته باشید این است که جلوی آیینه تمرین کنید.جلوی ایینه لبخند بزنید ،چشمان خود را شاداب کنید بعد از مدت کمی تمرین متوجه میشوید که کدام نوع لبخند و نگاه برای شما جذابتر است.

٦-با استفاده از ردیف دندان های بالا لبخند بزنید و هیچ گاه هر دو ردیف دندان های بالا و پایین را در لبخند خود نمایان نکنید.

٧-در عکس های رسمی تر که نیاز به لبخند زیاد ندارد دندانها و لبهای خود را روی هم محکم فشار ندهید لب های خود را کمی رها وریلکس کنید تا فک و چانه ی شما بد منظر نباشد.

٨-اگر عکس تان قدی است بدنتان رادر زاویه ٤٥ درجه (سه رخ) مقابل دوربین قرار دهید و صورتتان را به سمت دوربین برگردانید .سعی کنید یک پایتان جلوی پای دیگر قرار گیر. و وزن خود را روی پای پشتی بیندازید این حالت باعث لاغرتر دیده شدن شما می شود و به بدنتان فرم جذابی میدهد و از فلت شدن عکس می کاهد.

٩-وقتی عکس نشسته میگیرید سعی کنید قوز نکنید و خم نشوید تا آنجا که امکان دارد صاف و ریلکس بنشینید .

١٠-سه ثانیه قبل از اینکه عکس بگیرید سرتان را پایین بیاندازید و بعد به آرامی سرتان را بالا بیاورید به اتفاقهای زیبا ،خاطرات شیرین و افرادی که شما را شاد میکنند فکر کنید و سپس لبخند بزنید .

11-با چشمانتان هم لبخند بزنید ،هیچ چیز بیشتر از خندیدن چشمانتان شادی و زیبایی شما را نشان نمیدهد.فکر کنید وارد مجلسی شدید و از دیدن دوستان و آشنایان خوشحال هستید این گونه چشمانتان بازتر و جذاب تر میشود .

١٢-دوربین و عکاس غریبه نیستند ،تصور اینکه فردی پشت دوربین نیست باعث میشود شما علاقه ی بیشتری به دوربین پیدا کنید و در مقابل آن ریلکس باشید ،به جسم دوربین نگاه نکنید تنها به مرکز لنز نگاه کنید و تصور کنید که به چشم دوستی قدیمی و مورد علاقه تان نگاه میکنید و لبخند میزنید .

اینها اندکی از نکاتی است که شما به عنوان مدل باید در مقابل دوربین اجرا کنید ،در شماره های بعدی نکات جالب تری از طرز لباس پوشیدن و آراستگی را با شما در میان میگزارم.

وی در ادامه گفت: بدانید که عکاسی یک کار تیمی است ما بین مدل ،عکاس ،تجهیزات ، استایل لباس و آرایش و در آخر لوکشین و صحنه .امیدوارم از مطالب ذکر شده نهایت لذت رو برده و آنها را بکار گیرید. عکس ها به زبان هاى بی نهایت ، متفاوتی شروع به حرف زدن می کند.از خودشان میگویند، از مکانشان ، از زمانشان ، از ارتباط بین آدم ها و در نهایت از ما.

کیوان به رازی که در عکاسی کردن وجود دارد اشاره کرد و گفت: رازی بین همه عکس هاى خوب هست که عکس هاى دیگر از آن بی خبرند، جمله اول همه آنها یکی است: مرا ببین.

عکس ها همین عکس هاى ساکت که فقط از بدیهیات می گویند پر از آواز هستند، پر از موسیقی، پر از واژه و پر از کلام......کلام و از آن مهمتر جهانِ غرق در صدا و سکوت است.

ریحانه کیوان در پایان برای زوج های جوان پیشنهادی شگفت انگیز دارد و آن این است که  به مناسبت ده سالگی استودیو ریحانا وی بین زوج های جوانی که قراردادهایی را از تاریخ 20 مهرماه تا ٢٠ اسفند منعقد می کنند قرعه کشی ترتیب می دهد و از بین آن ها  ٢ زوج خوشبخت  را برای رفتن به ماه عسل به دوبی دعوت می کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر