رک مک اخبار بازارک کدخبر: 235328 ارسال پرینت 34

رکنا: کمپین طراحی و استاندارد سازی زمین بازی کودکان بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) نیازمند حمایت افراد خیر و مشارکت جمعی است .

رکنا  بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

درباره کمپین

بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) یکی از بیمارستانهای تخصصی کودکان در شهر تهران است و موقعیت جغرافیایی آن در منطقه 3 شهری ، خیابان دستگردی (ظفر) و شرق بزرگراه مدرس می باشد.

طراحی و استاندارد سازی زمین بازی کودکان، آن هم در فضاهای درمانی نقش بسیار مهمی در بهبود روحیه کودکان بیمار دارد و محیط پراسترس بیمارستان را میتواند خوشایندتر و قابل تحمل‌تر نماید. رسیدن به این هدف نیاز به هزینه‌های بالا ندارد و میتوانیم با کمی خلاقیت و استفاده مناسب از فضاها و امکانات موجود به خلق شادابی و سرزندگی نایل شویم.

به همین منظور "مهندسین مشاور زما" با حمایت موسسه آینده برتر تصمیم گرفتند بعنوان اولین گامی که معماران و طراحان می‌توانند در جهت احقاق مسئولیتشان در قبال جامعه بردارند، کیفیت زندگی کودکان که بخش آسیب پذیر از جامعه هستند را در این مجموعه درمانی بهبود بخشند.

وضع موجود زمین بازی کودکان

رکنا  بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

رکنا  بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

رکنا  بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

فضای بازی کودکان در فضای مرکزی بیمارستان با مساحتی حدود 200 مترمربع شامل یک فضای استراحت و انتظار برای والدین کودکان، فضایی برای بازی کودکان و فضای سبز جداکننده می باشد. در بدو ورود از پلکان شمالی با زمین بازی مواجه می‌شویم که کف آن با کفپوشی سیاه رنگ پوشیده شده و فقدان رنگ که عامل شادی بخش و سرزندگی برای کودکان است کاملا به چشم می‌آید. بدلیل رعایت نکردن تسطیح کف، پیش از اجرا، سطح زمین بازی ناهموار بوده و امکان آسیب‌دیدگی کودکان هنگام بازی وجود دارد. استفاده از وسایل بازی که از استاندارد، کیفیت و جذابیت مناسبی برای این گروه سنی برخوردار نیستند نیز مشهود است و کودکان تنها دلشان را به همین وسایل اندک خوش کرده اند تا کمی از درد و ناراحتی‌شان کاسته شود. نیمکتها در اطراف زمین بازی اگرچه دید مناسبی به زمین بازی دارند اما، منظر نازیبایی را بدلیل پراکندگی و فرسودگی در نگاه اول بوجود می‌آورد.

پس از جلسات انجام شده با ریاست و مدیریت بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) و ارائه طرح اولیه و بهینه‌سازی آن در جهت رفع نیازهای مجموعه، اینک طرح نهایی که برآمده از مطالعات تیم طراحی بر روی روانشناسی کودک، استانداردها و ضوابط زمین‌های بازی، بررسی نقش طراحی محیطی در روند بهبود بیماران خردسال است برای مرحله اجرا روی سایت فاندوران راه‌اندازی می‌شود تا هزینه‌ها همانند پروژه موفق پیشین (محوطه سازی خانه سالمندان) به صورت مشارکت جمعی تأمین گردد.

طرح پیشنهادی

رکنا  بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

رکنا  بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

رکنا  بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

هزینه های کمپین:

برای بازسازی زمین بازی و رسیدن به طرح مورد توافق تهیه موارد زیر مورد نیاز است.

رکنا  بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

معرفی تیم پروژه :

رضا مفاخر، مدیرعامل شرکت "زما"،

کارشناس ارشد معماری – دانشگاه تربیت مدرس

طراح، معمار و مدرس دانشگاه

انجام پروژه های متعدد و دریافت جوایز داخلی و بین المللی و کسب مقام اول در مسابقات معماری داخلی طی سال های ۱۳۸۹، ۱۳۹۰و 1392 حاصل فعالیت های او در این سال ها است.

نسترن ناصریان، مدیر بخش مسئولیت اجتماعی "زما"،

کارشناس ارشد طراحی محیط- دانشگاه تهران

مشاور طرح در دفاتر معماری، طراح و مجری طرح بهسازی محوطۀ خانه سالمندان 1394 (خیریه)

گلنوش سحرخیز

دانشجوی کارشناسی ارشد معماری- دانشگاه تهران

پروژه پیشین:

محوطه سازی خانه سالمندان

رکنا  بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

رکنا  بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر