نتیجه جستجو

  • رکنا: مسافرت رفتن و گشت و گذار در کشورها و شهرهای مختلف یکی از لذت بخش ترین کارهاست. تصور کنید دغدغه و مشکلات زندگی روتین و یک نواخت خود را رها و با چمدانی پر از وسیله و لباس، به راه بیفتید. به دور از فکر و خیال، به کشور جدیدی بروید و فقط به فکر خوشگذرانی و تفریح خود باشید. به جاذبه ها و دیدنی های شهرهای آن کشور سر بزنید و از شهری به شهر دیگر بروید. اما همان طورکه فکر و خیال در این رابطه بسیار شیرین و لذت بخش است، گاه در واقعیت مشکلات بزرگی را به همراه دارد، به خصوص برای خانم های تنها.

  • رکنا: تفلیس شهری چند فرهنگی و چند مذهبی است که دارای غذاهای خوشمزه ، معماری خارق العاده و سنت هایی قدیمی و دوست داشتنی است. گشتن این شهر زیبا بسیار آسان است و می توان حتی آن را رایگان دید

  • رکنا: شمال ایران پر از جاذبه های طبیعی و تماشایی ست، جایی که با قدم زدن در میان طبیعتش لحظه به لحظه جاذبه هایی تازه کشف می کنید و در گوشه گوشه اش چشمه سارها، رودخانه ها و دریاچه هایی را می بینید که به طبیعت گردی تان معنایی تازه می بخشند. امروز می خواهیم از مراب هسل بگوییم جاذبه ای با رنگ و بویی متفاوت که با طبیعت زیبای اطرافش گردشگران زیادی دارد

  • رکنا: روسیه جاذبه های خاص، زیبا و منحصر بفرد کم ندارد، حتی جاذبه هایی که ساخت بشر هم هستند، در این کشور شما را به وجد می آورند چه برسد به جاذبه های طبیعی آن. برای مثال کافیست نگاهی به شهر مسکو و میدان سرخ آن بیندازید تا با انبوهی از دیدنی های خیره کننده مثل کلیسای رنگارنگ آبنباتی شکل روبرو شوید. اما رودخانه سنگی بیگ استون در روسیه (Big Stone) چیز دیگریست. رودخانه ای که به جای آب، سنگ در آن روان است! این رودخانه یکی از اصلی ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری روسیه است.

  • رکنا: زلزله های شدید گاهی می توانند جغرافیای یک محل را تغییر دهند و چشم اندازهای تازه بیافرینند، مناظری که تا قبل از این در آن ناحیه وجود نداشته و رنگ تازگی را برای محیط اطراف آورده است.

  • رکنا: اگر روزی به شهر راک پورت در ایالت ماساچوست آمریکا رفتید، حتما زمانی را به بازدید از Pigeon Hill Street اختصاص دهید. آنجا چه خبر است؟ آنجا باید دنبال علامتی بگردید که روی آن نوشته شده باشد «Paper House» یا خانه ی روزنامه ای! ماشینتان را همانجا پارک کنید و سری به داخل خانه بزنید در این خانه ی منحصر بفرد، خانه ی قرمز رنگ که درست شبیه یک تنه ی درخت است قدم بزنید، خانه ای که از روزنامه ساخته شده است!

  • رکنا: زیبایی های سنت و فرهنگی که به سمت جهانی شدن پیش می رود را تنها می توان در جشنواره ها، موزه های زنده و رنگارنگ دید. بهترین راه برای کسی که به شهری مسافرت می کند و می خواهد که به همه جا سرک بکشد و زیر و بم شهر را بداند، این است که جشن های بومی و فستیوال هایی را که به هر صورتی، چه با موسیقی و رقص و چه به صورت رنگ و غذا و یا مسابقات حیوانات بومی و بازی های هیجان انگیز، برگزار می شود، از نزدیک ببیند تا با زیبایی ها و موجودیت یک شهر آشنا شود. به همین دلیل، فستیوال ها از جمله جاذبه های یک شهر و کشور می باشد. ارمنستان نیز از این قاعده مستثنی نیست و جشنواره ها جزو جاذبه های گردشگری ایروان محسوب می شوند.

  • رکنا: تنگه جبل الطارق تنها مسیر آبی نیست که اقیانوس آرام را به دریای مدیترانه متصل می کند. هزار کیلومتر به سمت شمال یک مسیر ارتباطی دیگر قرار گرفته است. این مسیر شهر فرانسوی بوردو (نزدیک اقیانوس اطلس) را از طریق مجموعه ای از کانال ها که به «کانال دو دریا» معروف است، به بندر مدیترانه ای سته Sète متصل می کند. این کانال دست ساز بشر که در جنوب فرانسه واقع شده، یکی از دستاوردهای مهم مهندسی قرن هفدهم به شمار می رود.

  • رکنا: پراگ پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور چک است در میان همه بناهایی که در جای جای این شهر ساخته شده و شهری با معماری شگفت انگیز را به وجود آورده اند کلیساهایی هستند که از زیبایی آن ها هر چه بگوییم کم است.